TOP
Małe

Śniadanie nad brzegiem rzeki

Ostatnio coraz częściej szukamy miejsc na wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku, położonych w cichym, nieco odludnym miejscu, w otoczeniu pięknej przyrody. Ucieszyliśmy się zatem niesamowicie, kiedy udało nam się znaleźć domek tuż nad rzeką, położony zaledwie 2,5 godziny drogi od Warszawy, za bardzo atrakcyjną cenę. Macie ochotę na chwilę wytchnienia? Zapraszamy nad Drwęcę!

Domek znaleźliśmy dość przypadkowo, przeszukując portal booking.com pod kątem najtańszych noclegów. Obiekt położony jest zaledwie kilka metrów od koryta Drwęcy! Dookoła nie ma żywej duszy, otacza nas tylko zieleń i śpiew ptaków – po prostu bajka!

Rankiem można wypić kawę na tarasie zwróconym w stronę rzeki i obserwować wędrujące na przeciwległym brzegu sarny. Domek wyposażony jest we wszelkie wygody (zmywarka, blender, grill). Spędziliśmy uroczy i leniwy weekend, podziwiając piękno otaczającej nas przyrody.

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zwiedzili przynajmniej kilku okolicznych atrakcji. Jedną z nich był zamek w Golubiu-Dobrzyniu, położony ok. 30 kilometrów od naszej chatki. Zamek wybudowany przez Krzyżaków na przełomie XIII I XIV w. jest w świetnym stanie (był wielokrotne restaurowany). Sama budowla jest bardzo ciekawa, niestety nad atrakcjami dla turystów należałoby jeszcze trochę popracować.

Mieliśmy szczęście trafić akurat na turniej „rycerski”, podczas którego śmiałkowie wykonywali różne zadania, siedząc na grzbiecie konia. Ku mojej uciesze zmagania wygrała przedstawicielka płci pięknej 🙂

Po odwiedzeniu golubskiej budowli udaliśmy się na zwiedzanie wsi Zamek Bierzgłowski. Nietrudno domyślić się od czego wzięła się jej nazwa. W latach 12701305 wzniesiono tu gotycki zamek – jedną z najstarszych obronnych twierdz krzyżackich. Budowla imponuje swymi rozmiarami, na obszernym terenie znajdują się: zamek główny, zabudowane podzamcze oraz wielka wieża bramna. Wokół zamku rozciąga się ogród, otoczony wyschnięta dziś fosą.

W dniu wyjazdu musieliśmy odwiedzić jeszcze jedno z naszych ulubionych polskich miast – Toruń. Urocza starówka, pomnik Kopernika i knajpa Louisiana z przepysznym jedzeniem to obowiązkowe punkty każdej wycieczki do Torunia. Wszystkie najważniejsze miejsca odwiedziliśmy podczas listopadowego wyjazdu kilka miesięcy wcześniej, tym razem mogliśmy spokojnie spacerować zabytkowymi uliczkami i cieszyć się lipcowym słońcem.

Wszystkim, którzy cenią sobie wypoczynek na łonie natury, i którym nie przeszkadza brak zasięgu, a nawet (chwilowy) brak prądu – spowodowany gwałtowną burzą, polecamy nocleg w Domku w Dolinie Drwęcy. Niesamowicie się tu odpoczywa, a śniadanie na tarasie z widokiem na rzekę nie ma sobie równych! Jeśli w trakcie pobytu zapragnęlibyście wielkomiejskich rozrywek, do Torunia można dojechać w 20 minut.

 

Adres: Józefowo 18 Lubicz, 87-162

Odległość od Warszawy: 265 km

Czas dojazdu: ok. 2,5 h (chyba, że tak jak my wyjeżdżacie w piątkowe popołudnie, wtedy 3,5 h)

«

»

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odwiedź nasz Instagram!

Instagram has returned invalid data.