TOP
Duże

Podaruj mi trochę słońca!

Luty to chyba najbardziej nieprzyjemny miesiąc w roku. Pogoda nie rozpieszcza, przynosząc na zmianę deszcz lub szybko rozpuszczający się śnieg, słońca jak na lekarstwo, za nami wiele miesięcy z minimalną ilością słońca, a do wiosny jeszcze całkiem daleko. O depresyjne stany przy takiej aurze nietrudno. Jak wiadomo na smuteczki najlepsze wycieczki. Co to za miejsce oddalone o 3 h drogi samolotem, w którym wiosna zawitała już na dobre? Zapraszamy do Bari!

Tym razem musieliśmy wpasować się z urlopem w bardzo dokładne daty. W grę wchodził jedynie termin 22-26 lutego. Chcieliśmy, nie wydając zbyt wielu pieniędzy i nie jadąc zbyt daleko zakosztować choć trochę słonecznej i ciepłej pogody. W tym terminie akceptowalne były ceny biletów w dwa miejsca: do Bari lub do Splitu. Wybraliśmy Bari ze względu na wyższą temperaturę powietrza.

Bari przywitało nas przyjemną pogodą z temperaturą około 20 stopni Celsjusza (jak na luty całkiem nieźle, prawda?). Pierwszego dnia niebo było zachmurzone, mimo to niespieszne eksplorowanie centralnej części miasta sprawiło nam dużo przyjemności. Po raz kolejny musieliśmy przywyknąć do tego, że we Włoszech funkcjonowanie restauracji rządzi się własnymi prawami. Około godziny 16:00 (czyli dokładnie wtedy, gdy zaczynaliśmy robić się strasznie głodni) zjedzenie czegoś więcej niż panini na ciepło graniczyło z cudem. Zapomnijcie o pysznych makaronach, pizzach i zupkach. Wszystko zamknięte. Pierwszego dnia uratował nas stary dobry Burger King. Na szczęście potem było już tylko lepiej.

Drugiego dnia naszej wizyty w Bari pogoda wynagrodziła nam wszystkie niewygody poprzedniego dnia, słońce przepięknie rozświetliło całe miasto. Wspaniale było przechadzać się nadmorskim bulwarem i wygrzewać na ławce na starym mieście. Jak się okazało w Bari  odnaleźć można ślady polskiej historii. Przez wiele lat w zamku w centrum dzisiejszego miasta mieszkała nasza królowa – Bona Sforza. Jej ciało spoczywa w bazylice św. Mikołaja, najważniejszej budowli sakralnej w Bari.

Naszym celem było tym razem głównie wypocząć i nacieszyć się słońcem i dobrym jedzeniem. Bari w lutym to świetne miejsce na tego typu wyjazd. Nie udało nam się odwiedzić słynnego Arbelobello, ale mamy powód, aby tu wrócić 🙂

Z lotniska w łatwy sposób dotrzecie do centrum miasta kolejką (bilet 5 euro) lub autobusem (4 euro). My wybraliśmy kolejkę, bo odjeżdżała wcześniej i zdecydowanie ją polecamy. Szybko, wygodnie i tanio.

Co warto zobaczyć w Bari?

  1. Bazylikę św. Mikołaja
  2. Zamek
  3. Port
  4. Nadmorską promenadę
  5. Plaża miejska

Gdzie warto zjeść?

Z całego serca polecamy małą knajpkę zlokalizowaną w sąsiedztwie zamku. To małe rodzinne „bistro” wygląda bardzo niepozornie, ale oferuje pyszne włoskie potrawy w bardzo przystępnych cenach. Jako „czekadełko” serwowane są rewelacyjne bruschetty, obsługa jest niezwykle sympatyczna (i choć prawie nie mówi po angielsku bez problemu można się dogadać). No i mają fajnego psa 🙂

«

»

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odwiedź nasz Instagram!

Instagram did not return a 200.