TOP
Niezbędnik podróżnika

Tanie podróżowanie

Jak oszczędzać na podróżowaniu?

Dziś przedstawimy Wam kilka trików, dzięki którym jesteśmy w stanie podróżować kilkanaście razy w roku nie rujnując przy tym portfela.

  1. Rezerwuj dużo wcześniej

Terminy dłuższych wyjazdów ustalamy najczęściej na początku roku. Oboje pracujemy na etacie, musimy zatem nie tylko wybrać dogodny dla nas termin, ale też dostosować go do reszty zespołów, w których pracujemy. Tak wczesne planowanie wakacji ma swoje plusy. Oczywistym jest, że ceny biletów samolotowych są dużo niższe jeśli kupujemy je kilka miesięcy przed wylotem. Możemy również zaoszczędzić na kosztach pobytu w hotelach i to całkiem sporo.

Rezerwując hotele na stronie booking.com z dużym wyprzedzeniem możemy liczyć na kilkudziesięcioprocentowe zniżki. Dla osób często korzystających z serwisu zniżki są nawet większe. Szczerze polecamy tę stronę, znajdziecie na niej hotele w najdalszych zakątkach świata, opinie osób, które w hotelu nocowały są niezwykle pomocne. Jeszcze nigdy nie byliśmy niezadowoleni z noclegu rezerwowanego przez tę stronę.

  1. Omijaj święta i szczyt sezonu

Większość z nas planuje urlopy na tak zwane długie weekendy. Nie ma się co dziwić, czasem wystarczy jeden lub dwa dni urlopu, żeby odpoczywać przez prawie cały tydzień. Jeśli jednak chcesz podróżować tanio, długie weekendy omijaj z daleka. W tym czasie rosną nie tylko ceny hoteli i biletów samolotowych, ale także usług. Knajpy i budki z jedzeniem podwyższają ceny czekając na rzesze turystów spragnionych gofrów, lodów i smażonych rybek.

Jeśli możesz wziąć urlop kilka dni później zdecydowanie polecamy tę opcję. Głównym argumentem za tym rozwiązaniem są ceny, ale to nie koniec korzyści. W dni powszednie plaże, górskie szlaki i zalewy wodne cieszą dużo bardziej, bo nie musimy dzielić ich z tysiącami innych osób. Praca w biurze w dni, kiedy wszyscy oprócz Ciebie wyjechali też jest zaskakująco przyjemna.

  1. All-inclusive czy tylko śniadanie?

Poza kosztami dojazdu i pobytu w hotelach, głównym wydatkiem na wakacjach jest jedzenie. Jeśli podróżujemy z dziećmi musimy liczyć się nie tylko z wydatkami na główne posiłki, ale
i tym, że nie ominiemy  żadnej budki z lodami, watą cukrową czy cukierkami. Planując wakacje nigdy nie starajmy się oszczędzać na jedzeniu – próbowanie nowych smaków to jedna z największych przyjemności wynikających  podróżowania! Nie oznacza to jednak, że musimy wydawać na  posiłki horrendalne sumy. Najdroższe dania jedliśmy w Paryżu i w Finlandii. W krajach, gdzie jedzenie jest drogie wybierajcie apartamenty z kuchnią – wówczas sami przygotujecie większość jedzenia. Lokalne przysmaki można kupić w małych sklepikach, a wino w markecie.

Są kraje, w których jedzenie jest niezwykle tanie i smaczne i grzechem byłoby objadanie się znanymi nam już potrawami w hotelowej restauracji. Dotyczy to przede wszystkim Azji, ale niskimi cenami jedzenia byliśmy zaskoczeni także na Węgrzech. Im bardziej turystyczne miejsce tym droższe dania.

Rezerwując pobyt zawsze wybieramy opcję ze śniadaniem. Po pierwsze nie ma nic przyjemniejszego niż śniadanie w hotelowej restauracji – filetowane pomarańcze, gorące bułeczki, jajecznica smażona przez kucharza specjalnie dla nas (mniam!). Po drugie koszt śniadania w restauracji jest zwykle porównywalny do cen bezmięsnego drugiego dania. Polecamy także wybór hotelu, który oferuje tzw. HB (half board) – śniadania i obiadokolacje. Wbrew pozorom nie jest to jedynie opcja dostępna przy rezerwacji wczasów z biurem podróży. Dotyczy to jednak głównie dużych hoteli sieciowych.

All-inclusive to zdecydowanie nie nasza bajka, po pierwsze dlatego, że nie bylibyśmy w stanie skorzystać z 70% oferowanych przysmaków, zaraz po śniadaniu opuszczamy hotel, by wyruszyć na spotkanie z przygodą. Nie jesteśmy też amatorami leżakowania przy basenie z drinkiem z palemką. Przede wszystkim jednak uwielbiamy odkrywać nowe knajpeczki, i próbować lokalnych specjałów – polecamy opcję tzw. dań dnia (po dwa dania do wyboru + wino).

  1. Dostosowuj urlop do cen biletów

Staramy się na bieżąco sprawdzać ceny biletów samolotowych i szukać promocji. Najłatwiej znaleźć atrakcyjne oferty w środku tygodnia.

  1. Szukaj okazji

Korzystaj z możliwości taniego urlopu kiedy tylko się da. Znajomi mają domek nad morzem lub na Mazurach – koniecznie zapytaj o możliwość wynajęcia go za atrakcyjną cenę. Wyjazd z grupą przyjaciół również obniża np. koszty dojazdu samochodem.

»

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odwiedź nasz Instagram!

Instagram did not return a 200.